Knihy o cyklistice, cykloturistice a cestování

Vydáváme knihy především českým autorům

Nabídka e-shopu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Domů > Kdo jsme

Kdo jsme

Vydávání tiskovin pro cykloturisty a cestovatele se věnujeme od roku 1982, tedy více než 35 let.

V lednu 1983 vše odstartoval zpravodaj Cykloturista, kterým jsme šířili informace téměř samizdatovým způsobem jen pro malý okruh čtenářů. Nicméně ze 150 výtisků rozmnožovaných na cyklostylu se časem (během osmi let) stala celkem solidní brožura s černobílými obrázky vydávaná v počtu 1 500 kusů. Všechny výtisky byly distribuovány adresně, remitenda tehdy byla neznámým pojmem.

V prosinci 1994 vyšlo první číslo časopisu Cykloturistika, který jsme založili a pak osm let vydávali. Ze čtyř čísel ročně v prvním roce se vypracoval na plnobarevný měsíčník s jedním zvláštním číslem Dovolená na kole navíc v letech dalších (s nákladem až 15 000 výtisků).

V březnu 1999 jsme zkusili vydat první knihu Afrikou domů na kole od Jana Tomšíčka, která byla natolik úspěšná, že se dočkala tří vydání (všechna jsou rozebraná). Při časopisu jsme vydali ještě několik knížek, ale historie jejich samostatného vydávání se začíná psát až na podzim roku 2003, kdy vyšly Kola, armády, války. No, a pak už knižních titulů bylo víc a víc, a do dnešní doby je jich téměř stovka. Mnohé vyšly v opakovaných vydáních, zejména veleúspěšné knihy o rozhlednách.

Nelze zapomenout ani na Cykločtení, které vychází většinou dvakrát ročně (někdy i třikrát) a informuje o nových knihách a všem, co s nimi souvisí. Doposud (rok 2019) vyšlo pětatřicetkrát.